Jak ubrać się do pracy?

Jak ubrać się do pracy?

Jak się ubierać do pracy? W pierwszy dzień na pewno zaobserwujemy jak robią to inni. Możemy również spytać jaki obowiązek ubioru panuje w firmie. Nie jest to żaden wstyd pytać o takie sprawy. Pracodawca z pewnością doceni fakt, że chcemy wyglądać profesjonalnie.

Jeśli zaś w pracy ubiór nie jest z góry ustalony i pracodawca nie wymaga od nas galowego stroju, warto chociażby zadbać o odrobinę elegancji. Starannie ubrane osoby wzbudzają poczucie zaufania, a podczas kontaktu z klientami wyglądają bardziej elegancko. Nie oznacza to, że musimy zakupić zestaw garsonek lub białych koszul. W niektórych biurach taki „sztywny” ubiór jest wręcz źle postrzegany. Lepiej wybrać sportową marynarkę i gładki T-shirt. Kobiety nie powinny aż nadto eksponować swojego ciała. Wysokie szpilki i głębokie dekolty zostawmy w szafie. Bluzka z kołnierzykiem czy delikatnie ozdobiona sprawdzi się zdecydowanie lepiej. Buty natomiast powinny być wygodne. Obojętne czy będziemy przez osiem godzin siedzieć za biurkiem czy biegać po firmie- nasze stopy podziękują nam za niski obcas.

Kiedy już zauważymy jaki dress code obowiązuje w firmie, możemy wybrać się na zakupy. W naszej szafie powinny bowiem znaleźć się jednokolorowe bluzki, spódnice w kolano czy klasyczne spodnie. Ewentualnie, gdy pracodawca nie wymaga od nas eleganckiego ubioru, możemy pozostać przy swoim dotychczasowym stylu. Należy jednak pamiętać, by noszone ubrania nie były prześwitujące, za obcisłe czy pogniecione. Pewne standardy należy utrzymywać. Szczególnie, że nasz ubiór nas reprezentuje i pokazuje stosunek do otoczenia. Pamiętajmy też, że schludnie ubrani, z dodatkiem delikatnej biżuterii czy naturalnym makijażem, będziemy z pewnością bardziej pewni siebie.

Opinie (0)

Sprawdź opinie o pracodawcy

StolArts

Gorliczyna 257
37-200 Przeworsk

Średnia Ocena

5/5
MEBLE ADA

Polna 14
37-300 Leżajsk

Średnia Ocena

5/5
centrum.meble.pl

Langiewicza 33
35-021 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Druk offsetowy

Druk offsetowy

DTP - przygotowanie do druku

DTP - przygotowanie do druku

Jak ubrać się do pracy?

Jak ubrać się do pracy?