Jakie są zalety Internetu radiowego?

Jakie są zalety Internetu radiowego?

Internet radiowy to technologia wykorzystywana już w latach 90. XX wieku. Mimo że powstają coraz to nowsze możliwości, dostęp do Internetu radiowego wciąż jest bardzo chętnie instalowany w licznych gospodarstwach oraz firmach. Tak zwana "radiówka" charakteryzuje się bowiem zaletami, które są znamienne wyłącznie dla tej technologii. Jak działa więc Internet radiowy i jakimi atutami się wyróżnia?

Czym jest Internet radiowy?

Internet radiowy to technologia, która wykorzystuje fale radiowe do transmisji danych. Początkowo jakość tego połączenia nie była zbyt wysoka, jednakże obecnie jest dużo lepsza niż w latach 90. XX wieku. Internet radiowy może bowiem działać obecnie na częstotliwości do 5 GHz (najpierw było to zaledwie 2,4 GHz). Jako że sygnał dociera drogą cyfrową, Internet radiowy działa bez podłączania kabli, co stanowi jeden z jego największych atutów. Jeśli akurat interesuje Was Internet radiowy Rzeszów, możecie skorzystać z jednego z pakietów oferowanych przez firmę DATA-COM.

Jakie są atuty Internetu radiowego?

Mimo że światłowód uważany jest współcześnie za najlepszą opcję połączenia do globalnej sieci www, to nie wszędzie jest możliwy do założenia. Aby można było go podłączyć, niezbędna jest odpowiednia infrastruktura. Bardzo często mieszkańcy wsi i terenów podmiejskich nie mogą z niego skorzystać, więc w tej sytuacji najlepiej sprawdzi się Internet radiowy. Internet światłowodowy mimo że jest bardzo szybki, charakteryzuje się pewnymi ograniczeniami związanymi z możliwościami jego podłączenia. Internet radiowy z kolei jest bardzo prosty do zainstalowania oraz wyróżnia się powszechną dostępnością, lecz przy tym cechuje go mniejsza prędkość. Każda z opcji ma więc plusy i minusy, które będą dotyczyć różnych osób.

Dlatego też należy rozważyć własne potrzeby i możliwości, aby wybrać najlepszą dla siebie i swoich potrzeb opcję. Internet radiowy Rzeszów od DATA-COM działa na podobnym poziomie do światłowodu, co pozwala na cieszenie się szybkim połączeniem również osobom niemającym możliwości podłączenia w swoim lokalu Internetu światłowodowego.

Opinie (0)

Sprawdź opinie o pracodawcy

Producent tonerów DMD Tonery

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Hotel w Jarosławiu Coloseum

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Części zamienne do elektronarzędzi MIKRON

Wierzbna 257A
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Wpływ automatycznych owijarek na czas cyklu pakowania

Wpływ automatycznych owijarek na czas cyklu pakowania

Wózek serwisowy, co to takiego?

Wózek serwisowy, co to takiego?

Rodzaje maszyn pakujących

Rodzaje maszyn pakujących