Laserowa obróbka szkła — grawer i otworowanie

Laserowa obróbka szkła — grawer i otworowanie

Możliwości obróbcze:

Wymiary szyb:
• 80 × 80 [mm] - minimalnie
• 2700 × 3500 [mm] - maksymalna

Grubość szyb:
• min. 2 [mm]
• max. 19 [mm]

Operacje:
• obróbka krawędzi – zgrubna, wykończająca (trapez, c-kant), polerska
• obróbka otworów – wiercenie, krawędziowanie (trapez, c-kant):
- średnica otworu nieobrabianego 10 [mm] (minimalna)
- średnica otworu obrabianego 12 [mm] (minimalna)

Wycinanie kształtów:
• wykonanie dowolnych kształtów o minimalnym promieniu wewnętrznym 6 [mm] niepolerowany oraz 55 [mm] polerowany, w tym szyby przeznaczonej do mocowań punktowych (rotule);

Fazowanie:
• wykonanie fazy prostej oraz zmiennej na krawędzi szyby;
• min. szerokość fazy 5 [mm] o min. kącie pochylenia 3⁰;
• max. szerokość fazy 40 [mm] o max. kącie pochylenia 90⁰;

Grawerowanie:
• grawerowanie dowolnych wzorów grawerem kulowym – szerokość linii od 0,5 [mm] do 4 [mm]
• dostępność grawerowania we wszystkich rozmiarach oraz grubościach szyb;

Coraz większą popularność zdobywa obróbka szkła za pomocą technologii laserowej. Wybór mocy danego lasera jest bezpośrednio związany z zastosowaniem oraz obłożeniem maszyny. Należy pamiętać, że laser, który ma większą moc, może przy takiej samej prędkości wykonywać głębsze grawery lub ciąć grubsze materiały niż laser o mniejsze mocy. 

Mechaniczne grawerowanie polega na wybieraniu materiału przy pomocy narzędzi skrawających lub frezów. Materiał zostaje usunięty, dzięki czemu powstałe zagłębienia tworzą rysunek. Kiedy laser przejmuje funkcję mechanicznych narzędzi mamy do czynienia z wiązką światła, którą można skupić w punkcie nawet o bardzo małej średnicy. Koncentracja energii powoduje miejscowe nagrzanie szkła do temperatury, w której następuje odparowanie, wypalenie oraz zmiana struktury. Aby na materiale powstał wybrany wzór, promień lasera musi być skierowany w odpowiednie miejsce materiału.

Laserowa obróbka szkła coraz częściej umożliwia grawerowanie wielkoformatowe, dzięki któremu można podejmować zlecenia na drobne elementy, jak i płyty większego formatu, np.: wykorzystywane w budownictwie. Dzięki grawerowaniu laserowemu można pozwolić sobie na odtworzenie dowolnego obrazu, poszczególnego zdjęcia lub wzoru. Za pomocą grawerowania laserowego można spersonalizować lub pięknie ozdobić większość elementów użytkowych. Mają Państwo możliwość spersonalizowania przedmiotów użytkowych, gadżetów firmowych, które będą ozdobione logo firmy lub wszelakich upominków okazjonalnych czy rocznicowych.

Szkło obrabiane laserowo pozwala na stworzenie nietypowych aranżacji budowniczych — zarówno w pojedynczych wnętrzach, jak i w zakresie całej przestrzeni budynku. Możliwość wycinania oraz grawerowania praktycznie każdego materiału budowlanego za pomocą lasera sprawia, że budynkom można nadać niepowtarzalny wygląd. Dzięki profesjonalnym maszynom obrabiane szkło nie jest narażone na uszkodzenie. Obróbka szkła laserem oferowana jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm przemysłowych.

Opinie (1)

Damian

2019-03-28 10:23:56

Adres IP:

*.*.*.134

Firma ML System zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Firma idealnie się spisała, zaoferowała mi indywidualne podejście do mojego projektu. Wyszło lepiej niż się spodziewałem. Ceramiczny stolik prezentuję się rewelacyjnie w moim salonie, jest bardzo nowoczesny i wykonany z bardzo dobrej jakości szkła. Obróbka szkła zdobywa coraz większą popularność ponieważ, pozwala na stworzenie nietypowych aranżacji. Dzięki profesjonalnym maszynom jakie posiada firma ML System obrabiane szkło nie jest narażone na uszkodzenie. Jak najbardziej polecam

Sprawdź opinie o pracodawcy

StolArts

Gorliczyna 257
37-200 Przeworsk

Średnia Ocena

5/5
MEBLE ADA

Polna 14
37-300 Leżajsk

Średnia Ocena

5/5
Kancelaria Prawnicza M.Wojciechowska i wspólnicy

Mochnackiego 25/3
35-016 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Wynajem czy zakup mieszkania?

Wynajem czy zakup mieszkania?

Włoskie stoły do mieszkania

Włoskie stoły do mieszkania

DTP - przygotowanie do druku

DTP - przygotowanie do druku