Jak zaoszczędzić na drukowaniu?

Jak zaoszczędzić na drukowaniu?

Drukowanie ma miejsce w niemal każdym biurze. Codziennie drukowane są duże ilości różnych dokumentów, faktur i umów. Mało osób jednak zwraca uwagę na koszty jakie generuje drukowanie. A okazuje się, że codzienna eksploatacja tuszy, tonerów i papieru generuje spore wydatki. Istnieją jednak sposoby na to by zaoszczędzić na drukowaniu. Jak to zrobić?

Firmy, które korzystają z materiałów reklamowych w postaci ulotek czy broszur, często ich wydruk powierzają drukarniom. To naraża firmę na duże wydatki zwłaszcza, jeśli materiały reklamowe często się zmieniają. Warto, więc zakupić wysokiej jakości drukarkę laserową lub ledową, które z powodzeniem będą w stanie drukować zdjęcia, grafiki oraz teksty, takich materiałów reklamowych jak ulotki i broszury. Takie rozwiązanie pozwoli w znacznym stopniu zmniejszyć koszty wydruku. 
Dobrym rozwiązaniem jest także zakup drukarki z automatycznym dupleksem, który pozwala na druk z dwóch stron. Ekologiczne i ekonomiczne są drukarki laserowe z drukiem dwustronnym jako opcją wyjściową. Używając ich można znacznie obniżyć zużycie papieru, dzięki czemu koszty drukowania spadają niemal o połowę. Drukowanie dwustronne jest nieco wolniejsze od jednostronnego. Wystarczy jednak tylko zmienić ustawienia by w szybki sposób powrócić w razie potrzeby do drukowania jednostronnego. 
Informacja o konieczności wymiany tuszu z powodu jego niskiego poziomu pojawia się często na długo przed tym, kiedy rzeczywiście może go zabraknąć. Zbyt szybka wymiana tuszu oznacza jego marnowanie. Do czasu kiedy znacznie nie pogorszy się jakość wydruku, nie warto się spieszyć z wymianą tuszu. Można również pomyśleć o korzystaniu z zamienników tonerów i tuszy, które mogą być jakościowo takie same jak oryginalne, a dużo tańsze. Warto poznać producenta takich tonerów do drukarek działającego również w Sanoku. Oferta firmy jest bardzo szeroka.

Drukując często robimy to automatycznie nawet nie zastanawiając się nad tym, jakie to generuje koszty. Racjonalne podejście do tego tematu i korzystanie z wyżej wymienionych sposobów pozwoli na oszczędność pieniędzy, które można spożytkować na inne potrzeby. 

Opinie (0)

Sprawdź opinie o pracodawcy

StolArts

Gorliczyna 257
37-200 Przeworsk

Średnia Ocena

5/5
MEBLE ADA

Polna 14
37-300 Leżajsk

Średnia Ocena

5/5
Kancelaria Prawnicza M.Wojciechowska i wspólnicy

Mochnackiego 25/3
35-016 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Imprezy integracyjne a korzyści dla firmy

Imprezy integracyjne a korzyści dla firmy

Opakowania o dużej pojemności

Opakowania o dużej pojemności

Wynajem czy zakup mieszkania?

Wynajem czy zakup mieszkania?